Wirtualny sekretariat

wirtualny_sekretariat

Wirtualny sekretariat jest to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą zaoszczędzić na wynajęciu biura i opłaceniu pracownika, który będzie miał pierwszy kontakt z klientem. Wirtualny sekretariat w profesjonalny sposób obsługuje wszystkie połączenia przychodzące. Dzięki temu firma od razu będzie kojarzyła się z przedsiębiorstwem dużym i solidnym, gdzie klient jest traktowany poważnie.

Osoba pracująca jako wirtualna sekretarka będzie odbierała połączenia używając nazwy firmy, udzielając o niej informacji oraz notując sprawy, w których klient dzwonił. Dodatkowo, wszystkie rozmowy zostają przesyłane pod koniec każdego dnia roboczego na maila lub faks. Ponadto, wirtualny sekretariat może także poprowadzić kalendarz spotkań.

Korzystanie z usług wirtualnego sekretariatu ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest przede wszystkim ograniczenie kosztów zatrudnienia pracownika (jego wynagrodzenie, ubezpieczenie, podatki). Kolejnym atutem jest zupełny brak kosztów wyposażenia i utrzymania stanowiska pracy. Niewątpliwą zaletą jest także to, że zwiększa się wiarygodność firmy w oczach klientów, dzięki dobrej obsłudze telefonicznej. Prestiż firmy także rośnie poprzez profesjonalną obsługę przez wykwalifikowaną do tego osobę. Połączenia telefoniczne są odbierane przez cały dzień, niezależnie od tego, gdzie aktualnie znajduje się jej właściciel (spotkanie biznesowe, urlop, szkolenie, czy też wyjazd służbowy). Koszty obsługi biura zostają znacząco obniżone poprzez zdalną obsługę.

Wirtualna sekretarka może także przekierowywać rozmowy do firmy zlecającej, a także wykonywać połączenia, aby potwierdzić spotkanie lub udzielić jakichś informacji klientowi. Z całą pewnością każdy klient poczuje się ważny, gdy zostanie obsłużony w profesjonalny sposób i dzięki temu będzie miał pozytywne zdanie o firmie. Wirtualny sekretariat jest doskonałą możliwością na posiadanie profesjonalnego biura za kwotę dużo niższą niż koszty generowane przez tradycyjne biuro.